Nyomó hátfájás
Mik a reflux általános tünetei? Legjellemzőbb tünete a gyakori gyomorégés, de a reflux ennél sokkal szerteágazóbb jeleket is produkálhat a légúti és emésztőrendszeri panaszoktól kezdve az erőteljes fogromlásig bezárólag.
A refluxról általában A reflux gyanúja a legtöbb esetben a gyomorszáj környékén — a szegycsont mögött — jelentkező fájdalom, nyomás és égő érzés kialakulását követően merül fel.
A hát felső része ezért fáj
A fájdalom azonban gyakran kisugározhat a hátba vagy a mellkas több pontjába, és jellemzően étkezés, illetve fekvő helyzet felvételét követően jelentkezik. Utóbbi oka leginkább az, hogy lefekvéskor a gyomor tartalma akadálytalanul tud visszaáramlani a nyelőcsőbe, ahol a magas savtartalom idézi elő a tüneteket. A betegség kapcsán beszélhetünk úgynevezett néma refluxról is.
Katás tüntetés: \
Olyan esetben élünk ezzel a megnevezéssel, ha a páciensnél nincs állandó gyomorégés, de mégis a reflux, avagy a gyomorsav visszafolyásából fakadó nyelőcsőgyulladás okozza a problémákat. Ilyenkor általában egyáltalán nincsenek fájdalmak, csak a fogak erőteljes romlásában, a torokkaparásban, a gyakori fulladásban vagy az alvászavarokban lehet észrevenni, hogy baj van. Az ezerarcú reflux A refluxbetegség megállapítását minden esetben rengeteg vizsgálat előzi meg, aminek az oka nem más, minthogy szinte minden embernél más és más tünet-együttest okoz, amelyek természetesen másra is utalhatnak.
- A bokaízület kezelésének 1 fokos szubluxálása otthon
- A hát felső része ezért fáj | Házipatika
- Hátfájás középtájon: mi az oka és hogyan szüntethető meg?
- A térd artrózisának ultrahangkezelése
- If you are human, leave this field blank.
Ezért szokták ezerarcú refluxnak hívni, hiszen különböző mértékben a teljes emésztőrendszert érintheti a szájüregtől kezdve a bélrendszerig bezárólag. Példának okáért jelentkezhet savanyú íz vagy maró érzés a szájban, de a túlzott gyomorsav égetheti a nyelvünket, megnövelheti a nyáltermelés mértékét, de sok esetben panaszkodnak a betegek hányásra, hányingerre, szédülésre, vagy túl gyakori csuklásra, puffadásra, indokolatlan böfögésre is. Másoknál a reflux a fogak indokolatlan, gyakori fogmosás mellett is erősödő romlását produkálja, de a rendszeres fogínygyulladások, hosszabb távon a fogvesztés is ennek a számlájára írható.
Mit érdemes tudni a hátfájásról?
Rendkívül fontos, hogy az általános tüneteket megkülönböztessük a súlyosabbaktól, amelyek rendszerint valamilyen szövődményt jelezhetnek elő. A túl gyakori hányás, az elhúzódó nehézlégzés, az állandó rekedtség, a véres köpet vagy a fekete színű széklet esetén például haladéktalanul csípő gyógytorna gyakorlatok orvoshoz.
A reflux és a fulladás A refluxbetegek között egészen gyakoriak a légúti panaszok, amelyek kapcsán a legtöbb beteg indokolatlan fulladást, fojtó érzést tapasztalhat.

Ennek az oka a visszafolyó gyomorsavból fakadó irritált nyelőcső, aminek hatására hetek óta fennálló köhögés, folyamatos rekedtség, de akár garat- és gégegyulladás is kialakulhat. A garat és a gége különösen érzékenyek a gyomorsav károsító hatására, hiszen a nyomó hátfájás mérten szinte egyáltalán nem rendelkeznek védelemmel. A hagyományos megfázástól úgy lehet megkülönböztetni a reflux által előidézett légúti panaszokat, hogy a nyomó hátfájás nem kíséri orrfolyás, levertség vagy lázas állapot.

A reflux olyan, mint a szívinfarktus A fentieken felül a refluxbetegség nagyon gyakran okoz olyan nyomó hátfájás, ami összekeverhető a szívinfarktussal, hiszen heves, gyakran elhúzódó, a hátba is kisugárzó mellkasi fájdalommal jár együtt. A jelek annyira hasonlóak, hogy a fájdalmat gyakran légszomj is kíséri, ennek megfelelően érdemes beszerezni otthonra egy vérnyomásmérő készüléket, ami ilyenkor segíthet gyorsan megállapítani a tünetek eredetét, így eldönthetjük, hogy azonnal orvost hívunk, vagy csak beveszünk egy savlekötőt.
